V průběhu týdne probíhá několik setkání s dětmi. Dvakrát v týdnu jsme s dětmi přímo na ulici, nebo je chodíme navštěvovat domů - ve středu je malý "dětský den".

    To je chvíle, kdy se věnujeme dětem v tom, co je baví asi nejvíc. Paradoxně je to téměř cokoliv smysluplného, nejčastěji hry (fotbal, na schovávanou, na babu), ptákoviny (točení dokola, pobíhaní, případně vytáčení dozírajících) nebo táboráky s buřty. Děti ale také rádi pracují - samozřejmě jen tehdy, pokud je někdo s nimi - a právě proto, že je s nimi.

    Podzim 2000, na ulici v kolonce. První větší akce po dětském dnu - přišlo přes padesát dětí. Štěpánka zrovna vysvětluje nějaká složitá pravidla.

    Stále září stejného roku. První pokus být s dětmi někde uvnitř, v místnosti, zavést více rádu. Na videu v dětském domě, Nymburk.
      Tyhle fotky dělal Marek, tak nevím přesně, kdy to bylo. Podle Pavlíka a počasí bych to odhadl znovu na ten podzim 91

      Stejné místo, před kolonkou. V dáli ještě nestojí honosný dům v Kolonii.

    Fotbálek ze stejné doby. Julek je na něm ještě kluk - dneska, za dva roky, už je z něj mladík. A jedna skupinová holčičí fotka. 

Nové fotky

      Duben 2002, odklízení nepořádku. Nepořádku je v kolonce na můj vkus až příliš mnoho. Obrovské množství rozbitého skla (lahví), různých hřebíků a drátů, čouhajících ze země, popela všeho druhu (včetně umělohmotných škvarků), kusů betonu či větších kousků železa. Zbytky aut, mraky pneumatik. Na fotkách všcho vypadá skoro ideálně ...

    Část pracovní čety. Dostat všechny děti na jednu fotku by stálo příliš mnoho námahy.
    Kousek reálného nepořádku a mezi ním Patrika, Pavlínka, Zlatka, Pavlík a Nikolka.
   Několik dalších fotek úklidových čet.

Tyto stránky teprve vznikají (a ještě dlouhou dobu vznikat budou), mějte s námi trpělivost!
Stránky tu buduje Antonín Foller, tonda@foller.c