Muzikál On se vrací - titulní stránka

    V roce 2001 vznikl dětský muzikál s cílem přinést lidem, kteří neznají Živého Boha zprávu o Boží lásce, zázračném Božím díle a vzkříšení Ježíše Krista. Věřícím křesťanům pak přinést povzbuzení v jejich víře a upřímném a oddaném následování Ježíše Krista.

    Obsazení tvoří 18 dětí z KS Nymburk. Suché konstatování "V roce 2001 vznikl dětský muzikál" však pro děti představovalo téměř celý rok práce - každých čtrnáct dní setkání, na kterém získali základ kroků, a pak učení v průběhu týdne.

    Úžasné byly zvlášť menší holčičky (Esterce a Karolínce bylo v době nacvičování 6 let).

   První vystoupení proběhlo v dubnu 2001 při oslavě velikonoc, protože hlavním námětem je křesťanská velikonoční zvěst o ukřižování a zmrtvýchvstání Ježíše.

    Později následovala další vystoupení v Nymburce na konferenci Aglow (konference křesťanských žen), Hejnice, Nové město pod smrkem, Chrastava, Rumburk a Pardubice. Další představení se chystají (Kutná Hora 25.5.2002, dětská křesťanská konference Praha)


    Osou příběhu je poselství o životě, smrti a zmrtvýchvstání Ježíše - a jeho moci v životním příběhu mladé dívky, která je matkou vyhozena na ulici a hledá  ve své beznaději smysl života.

    Na ulici muzikál začíná - podobně jako život mnoha dětí. Muzikál však končí nadějí - nadějí a mocí, se kterou do života člověka přichází Ježíš Kristus. A také osobním oslovením, které jsme všichni z nás zažili.

     Na muzikálu různým způsobem pomáhalo mnoho členů místní církve v organizaci, technicky i hudebně (hudbu nahráli a nazpívali rodiče a děti). 

     Většinu záběrů co mám, je ze zkoušek, škoda - kostýmy jsou vidět jen částečně.


    Kluci, těsně před večerním příběhem, na představeních v Hejnicích a Novém Městě pod Smrkem, listopad 2001. 
    Na procházce, Nové Město pod Smrkem.
    A na bohaté hostině, kterou pro kluky a holky přichystali místní.

 

    Všude kam přijedeme, potkáváme stejný typ dětí. Rumburk, duben 2002, před kulturním domem.

 

    Tak takhle nějak vznikaly nahrávky muziky. Ctihodní taťulové od rodin se sebrali, a jak zamlada vzali na krk kytary. Tohle je záběr z jedné z posledních zkoušek v tělocvičně v Milovicích.
    Ostré nahrávky jsme točili ve "studiu" vyrobeném z malé místnosti v dětském domě v Nymburce. Končilo se po půlnoci - na nahrávkách je to trochu znát.
    Na fotce chybí Guido, bubeník, který zcela bravurně odbubnoval svoji část s asi dvěma zkouškami - zbytek trénoval na kolejích na kolenou.