<<  <°)))><
Zpátky na domovskou stránku
Dětí naděje
 

Co jsme dělali?
>>
 

Report 2003
>>
 

Report 2004
>>
 

Hranolkyáda
>>
 

Březen Milovice
!!NOVÉ FOTO!!
 

Hranolkyáda

Milovice, 29. listopadu 2003

Recept

  Ingredience:
    45kg Hranolek
      2l tatarky
      3l kečupu
      4x fritovací hrnec
      3 hodiny dobré muziky
      6 pěkných her
      ždibec break-dance
      špetka odvahy
      porce Božího požehnání a ochrany
      1 tělocvična, 1 klubovna
      pár videoklipů, aparatura, promítačka
a hlavně
      70 dětí a teenagerů, hlavně pořádných "týpků" a k tomu přes deset dospělých služebníků a pomocníků.
  Postup přípravy:
      Dáme dohromady, "vaří" se už samo.
   A podívejte se, jak to vypadalo na hranolkyádě v břaznu 2004!

      Hranolkyáda (nebo snad hranolkiáda?) začíná tak čtrnáct dní předem přípravou programu, muziky, her a filmu pro promítání. Přípravy vrcholí v předvečer nákupy v Makru, a posledními nápady. Práce pokračují i ráno.

      Je deset ráno. Na začátku je krátký úvod. Někteří mladí i "staří" co se neznají, se musí představit. Každý "bezejmenný" dostane cedulku se jménem na seznámení, abychom na sebe nemuseli křičet: "hey ty tam v tom modrém!".
     Setkání začíná Štepánka krátkou modlitbou.

     A už je tu první soutěž. Nejdřív je potřeba rozdělit děti do skupin. Tři skupiny po sedmnácti dětech, ostatní sedí, nechce se jim hrát. Rozdělení trvá skoro pět minut, aby bylo alespoň trošku spravedlivé. První soutěž, štafetové foukání lentilky po podlaze, 17x deset metrů.

     Výhodu mají ti, co foukají alespoň na flétnu. Některá lentilka přeletí deset metrů za deset vteřin, jindy to trvá přes minutu. Zbytek družstva i okolní lavičky srdnatě povzbuzují.

     Vítězné družstvo ufoukalo 170 lentilko-metrů ve výborném čase 11 minut a 15 vteřin.


 


    Pak je tu kousek tance break-dance ve free stylu od kluků a holek z tanečního klubu. Kluci už pokročili, figur, které předvádí, je spousta. Končí za bouřlivého potlesku.

      Potom Marcel vypráví příběh z bible. Příběh o milosrdném otci se dvěma syny. Jeden ze synů vybere od otce všechny peníze, které mu patři a vyrazí do světa. Řádně "paří" s kámoši, ale jen do té doby, než peníze dojdou.
      Když pak sedí v hladu jako pasáček mezi prasaty a rád by jedl alespoň šlupky od brambor, které žerou prasata, vzpomene si na svého otce. na otce, od kterého odešel. A řekne si: "Zhřešil jsem proti Bohu i proti otci. Půjdu a vrátím se, požádám otce o odpuštění"
      A otec? Ještě když vidí syna z dálky přicházet, přiběhne k němu a objeme ho. "Připravte koupel a umyjte ho, a šaty a oblečte ho, a taky zabijte pořádné tele a upečte ho a budeme se radovat, protože můj syn se vrátil!". Něco málo pochopitelného. Takový je náš Bůh. Přijímá nás s radostí a odpouští i po takovém průšvihu.

      Kluci a holky sedí a poslouchají.

    Pak je půl hodinky přestávka na pokec a svačinu. V půl druhé přichází další série her. Nejřív balónkový "šlapací souboj", který ve dvanácti lidech trvá přes čtvrt hodiny. Nakonec zůstává 6 posledních statečných, kteří bojují až do umdlení. A bojovali by tam dodnes, kdybychom hru neukončili a nedali odměny všem.

    Poslední hra je typu "když stopne muzika, rychle něco udělat". V tomhle případě "rytíř" na koni, "muškětýr" poklekne před dámou, "kavalír" vezme dámu do náručí. Hra se hraje ve dvojicích, kdo zkazí, vypadává. Pro velký úspěch opakujeme celou hru znovu což nám vydrží až skoro do půl třetí. 


     Následuje vystoupení ve free stylu - písničky, tanec, rapování. Každý, kdo něco umí a má odvahu, jde k mirofonu a předvádí.

     Mezitím v kuchyni připravuje tým "maminek v záloze" kupu hranolků. Původní myšlenku čtyřech friťáků zapojených do práce hatí slabý jistič, a tak celých 40 kilo hranolí projde jen přes dva friťáky. Úctyhodný výkon.

     V půl čtvrté se tedy přesouváme do klubu KS (ne komunistické strany, ale Křesťankského společneství, už bychom tu zkratku měli změnit :-) v RKDM v Milovicích. Každý z kluků a holek dostane pořádnou porci hranolek s kečupem či tatarkou a taky pití (samozřejmě nealko :-).

    Chvilku bojujeme s propojením videa a beden, ale nakonec se nám podaří spustit klipy z WWW. Hned první má zaručení úspěch ("There is only you", to musíte vidět!)
    Večer pokračuje promítáním videa, a tam už jsem nebyl takže o tom vám už nic nenapíšu ani nenafotím. Ale jestli jste to dočetli až sem, tak jste ale fakt, ale fakt dobrý :-).

Toník Foller 

    Toník musel se svými ratolestmi odjet a nemohl být on i jeho foťák s námi na promítání filmu večer v RKDM. Hráli jsme pár her, sledovali pár klipů a jedli a jedli a jedli. Na film přišlo i pár dospělých, bylo úplně "nacvakáno".

    Vše proběhlo hladce a bez obtíží, je to zázrak, chvála Bohu. Těšili jsme se na další párty. Vznikla nová přátelství, poznali jsme ještě více teenagerů z Milovic a Lysé. Otázkou pro mne zůstává: "Kolik hranolek budeme potřebovat příští rok?"

Štěpánka