<<  <°)))><
Zpátky na domovskou stránku
Dětí naděje
 

Co jsme dělali?
>>
 

Report 2003
>>
 

Report 2004
>>
 

Hranolkyáda
>>
 

Březen Milovice
!!NOVÉ FOTO!!
 

Milí návštěvníci, sponzoři a zvědavci

Co se dělo v červnu a červenci 2004

      Opět proběhla nějaká ta odmlka, ale teď pro vás máme trochu dalších informací o nás. Jak žijeme, co zažíváme, jak vítězíme J i prohráváme L . Ale! Jak se nevzdáváme!

      Měli jste šanci vidět a číst zprávu z výjezdu do Krkonoš, avšak ještě před ním jsme měli malou premiéru s naším hudebním sborem (kapelou). Vystupovali jsme na konferenci Aglow v Nymburce s tanečním, dramatickým a hudebním programem. Myslím, že to bylo moc fajn, máme z toho videozáznam. Zažili jsme novou zkušenost.

      Dětský den 28.5.

      Tak ten byl SUPR, nádherné počasí, všude plno dětiček, pomáhajli jsme, jak se dalo. Měli jsme na starost asi 6 disciplín, pozvali jsme nakonec na ukázku dravce z obory Žleby, myslím, že to bylo príma. Když skončil dětský den, tak se parta asi 20-ti lidí přemístila k nám, jiní mládežníci šli konkurovat špačkům a oblehli stromy obsypané třešněmi. Takže rádi si to příští rok zopakujeme!!

      Američani v Milovicích

      Poslední týden v červnu jsme měli nabitý, přijel za námi 35 členný tým teenagerů z USA, uklízeli jsme společně les u památníku letců v Rakouském táboře, uklízeli jsme hřiště Sochorák, byli jsme společně na návštěvě v USP, vytáhli jsme ven spoustu tamních dětí i dospělých a bylo to moc fajn. Naši KOH gangové trénovali angličtinu, vznikla nová přátelství. V sobotu jsme společně s amíkama uspořádali na hřišti zmrzliniádu – zmrzliny, soutěže, scénky, svědectví o víře v Ježíše Krista, tancování, prostě bomba. Některé scénky jsme se od Amíků i naučili. Kdo si myslí, že jsou Američani namyšlení, tak tenhle tým byl opak. Mnozí z těch mládežníků si na výlet sem vydělávali dlouhý čas, byli obětaví a pokorní, zkrátka radost je sledovat.

      Dětská křesťanská konference

      Každoročně probíhala v prvních červencových dnech v Praze. Celorepoubliková křesťanská konference pořádaná KMS (Křesťanská misijní společnost), během ní je i konference pro děti. Letos jsme měli tu výsadu hostit po tři dny 80 dětí a 30 dospělých v Milovicích. Měli jsme super počasí, nabitý program, dobrou baštu. Zažili jsme bojovku, kterou připravil tým Royal Rangers z Plzně, užili jsme spoustu legrace a nádherný a „vostrý“ kázání. Boží slovo padalo dětěm, teenagerům i dospělým do srdce.

      Téma celé konference bylo „Církev jako Boží armáda“ a lepší téma nemohlo být. Spali jsme ve škole, tam probíhaly také semináře. Vztahy mezi klukama a holkama, okultismus, hip-hop a break dance, děti a misie a jiná skvělá témata. Všechno to natáčel profík kameraman artin Benc, který už vše namixoval a vznikl krátký šot z celé akce. Jak to jen půjde, šoupneme ho na náš web, abyste se také pomněli...

      Brigáda hřbitov

      Práce kolem projektů na Dětské centrum pokračuje a s ní spousta vydání. Jsme opravdu vděční za každého dárce, který dává věrně po jakékoliv částce. V rámci rekonstrukce Italského vojenského hřbitova v Milovicích se nám naskytla možnost vydělat si pár peněz na projektovou dokumentaci centra. Kluci i holky se zapijili, odklízeli pokácené větve, keře, odváželi kamení, hrabali hlínu ... zkrátka co bylo třeba. Pravda je, že občas se dalo poznat, kdo je zvyklý pracovat spíše ústy, než rukama, ale i tací jsou potřeba (p.s. nesmí však žvanit příliš dlouho! )

      Dětské odpoledne v romské kolonii v Nymburce

      Po naší dlouhé absenci a krátkých návštěvách jsme přijeli do Kolonky udělat s dětmi trošku "bugr". Zprvu nás obcházely a něchtěly se zapojit, ale netrvalo dlouho a padla hradba, soutěžily v kopu do branky, skákaly, běhaly, honily se, pak jsme opékali všichni buřtíky, Janetka a Tonda fotili jak vzteklí, takže nějaké fotky budou zde. Děti byly spokojené, chtělo by to jezdit častěji, ale když člověk má jen 2 ruce a den 24 hodin, a tak se modlíme "Pane Bože, prosíme tě, pošli tam někoho, kdo je bude mít rád!"

      Výjezd T.C. Šluknov 15-18.7.2004

      Tak do T.C. nás jelo celkem 29, z toho 4 dospělí a 5 švýcarských dětí, které uměly slušně česky. Měli jsme jako loni protekci v počasí, jelikož je Šluknov nejsevernější výbežek ČR, počasí je nestálé, ale my jsme měli počasí „alá léto“. Chodili jsme spát pozdě, noční hlídky se postaraly o to, aby se jen opravdu tvrdí spáči v noci vyspali, jejich hovory u ohně byly sice zajímavé, ale ve tři ráno značně lezly na nervy :-(.

      Muži a chlapci se těšili na odvetu v šipkované, byla super. Myslím, že jsme jí my ženy a dívky zdolaly na výbornou. V sobotu jsme vyrazili do Šluknova udělat evangelizaci mezi Romy. Měli jsme dvě scénky (ty od Amíků), tancovali jsme a řekli jsme pár svědectví. Přišli tam kluci, kteří tam byli už loni a bylo vidět, že opravdu přemýšlejí nad Bohem a smyslem života. Měli jsme ale tentokrát dva úrazy, takže jsme jeli domů my a dvě sádry navíc.

Štěpánka Oubrechtová  


      A ještě pár obrázků navíc. Tenhle je z evangelizace ze Šluknova.

     Další kousek ze Zmrzlinyády. Ne, to nejsou děti. Tohle je tentokrát tým služebníků - přes 40 lidí, Češi a Američani dohromady.

     A tohle už jsou kluci a holky, ve frontě na zmrzlinu (alespoň občas mají možnost poznat, co je to fronta :-). Na zmrzlinyádu se přišlo podívat přes stovku kluků a holek. Ve free style nastoupil i nejmadší brejkař našich akcí - bylo mu tak kolem šesti.