<<  <°)))><
Zpátky na domovskou stránku
Dětí naděje
 

Co jsme dělali?
>>
 

Report 2003
>>
 

Report 2004
>>
 

Report 2004, duben
>>
 

Hranolkyáda
>>
 

Duben 2004

       Milovice, 15. dubna 2004

    Zdravíme všechny čtenáře, návštěvníky, sponzory a přátele! 

    Po odmlce jsme opět tady, abychom doplnili nějaké informace o nás - pro vás. Po lednové hranolkyádě a krátkém šotu na ČT2 jsme pokračovali v dalších pravidelných činnostech. Středy jsme se začali scházet i u Oubrechtů doma, někdy nás tam bylo i pětadvacet v obýváku o rozloze 25m2.

    Pravidelně 1x-2x za měsíc začala jezdit Jiřka Markovová z Liberce na výuku zpěvu. Jiřka nádherně zpívá, skládá super písničky a má krásné , takže jsme dostali to nejlepší.

Začátek roku 2004

    Filip Šedivá přislíbil, že bude jezdit pravidelně učit na akustickou kytaru a bicí. Začal k nám jezdit osmadvacetiletý Marek z Mladé Boleslavi, pomáhá klukům s break-dance, občas i hip-hopem. V únoru jsme pracovali spolu a RPA (Regionální por. agenturou) z Brna na grantu u ENROSu, jsme zvědaví, jak to dopadne.

    V březnu jsme statečně podali projekt na MěÚ v Milovicích a po podání jsme zjistili, že jsme některé věci špatně pochopili - tudíž špatně napsali. Ale! Lidský cit a  zvítězil na byrokracií, protože jsme něco málo od MěÚ dostali. Myslím, že je to i tím, že nás znají (nemám nic proti tabulkám při schvalování projektů!)

     9. března jsme vyrazili na výjezd do Horní Vysoké u Úštěka. Bylo nás 21 účastníků a všichni jsme udělali společnou chybu - nevzali jsme foťák ani videokameru! Takže žádné foto :-(. Pobyt byl super. 10.3. byla pro nás objednána sněhová nadílka, takže jsme si to užili. Řádili jsme v lese, měli jsme orientační běh, stříleli jsme z luku a ze vzduchovky (kdyby vás zajímalo, kdo byl nejlepší, tak né že bych se chtěla vychloubat, ... ale byla jsem to já, Š. O. ! :-). Hráli jsme hry, povídali si a pár naschválů mezi klukama a holkama taky bylo. Výborně nám vařili, mňam!.


     27. března nám vypukla další (tentokrát už 4. v pořadí) hranolkyáda. Trvala 4,5 hodiny, mladí si ji užili, a my také. Tancovali jsme, soutěžili, mluvili jsme o tom, koho nebo co vlastně v životě následujeme. Věčer jsme v tělocvičně uklidili a měli jsme pocit, že vše je O.K. Omyl!!
     V pondělí jsme se od vedení ZŠ dověděli, že někdo vykradl lékárničku, poničil WC... Příští hranolkyádu budeme opět chytřejší.

     V březnu jsme také podnikli výpravu na celostátní konferenci pro pracovníky s dětmi organizovanou Samuelem. Zůčastnili jsme se některých seminářů. měli jsme šanci povídat si s lidmi z celé ČR, kteří pracují ve stejném "showbyznysu" jako my.

     Plánovaný výtvarný kroužek nezačal v únoru, ale v břaznu. Děti byly nadšené. Jediné s čím jsme se potýkali, byla zima v klubovně. Ozvala se nám vedoucí Aglow, chtěla po nás krátký program na konferenci pořádané na konci dubna v Nymburce. S našimi "náctiletými" nacvičujeme krátký program, tak nás tam možná uvidíte.

Milovice - dětský dům. Původní pohled na dům před rekonstrukcí.     A co náš domeček? Pracujeme, plánujeme, běháme a .... zažíváme zázraky!! Dostali jsme zadarmo pozemek pod domkem a v jeho okolí. DO konce června potřebujeme dát do kupy velkou spoustu materiálů na grant.

     Mimo naše další běžné aktivity si zpestřujeme "volné" chvíle výletem do bazénu a doučováním těch slabších. V červnu se chystáme vypomoci s Dětským dnem, doufáme, že se podaří vyrazit na Šumavu, kde jsme byli vloni a ten výlet děti moc povzbudil. V srpnu (13. - 15. 8.) pojedeme do Ústí nad Orlicí na Jesus Break.

Štěpánka Oubrechtová